Články

warning: Creating default object from empty value in /var/www/web72/htdocs/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Jak na rošty

Rošty jsou velmi důležitou částí postele. Bohužel jsou ale často opomíjené. Pro správnou funkci matrace je podstatné, aby byla položena na vhodném podkladu.

 

Textil v ložnici

V ložnici se textilu nevyhneme. Proto je dobré si nákup textilních doplňků dopředu rozmyslet. K dokonalému efektu dojde, pokud se nám povede všechen textil barevně sladit. Pokud máme oblíbenou jednu barvu a jsme si jistí, že s ní budeme dlouho spokojení, tak svoji ložnici můžeme mít v jednom barevném tónu. Máme-li rádi změnu, můžeme si povlečení nakoupit v různých barvách a doplnit ho textiliemi v neutrálních tónech.

 

Barvy v ložnici

Při výběru barev do ložnice bychom měli být opatrní. Barvy mají totiž v životě mnohem větší význam, než si obvykle myslíme. Vytvářejí nám nejen atmosféru místnosti, ale působí také na nás samotné. Náladu ložnice snadno změníme ať už novou barvou stěny, nebo jen několika barevnými polštáři. Je dobré se s vlastnostmi barev seznámit, abychom je mohli při zařizování bytu vhodně použít.

 

Jak si zařidit ložnici

Ložnice by měla být místo, kde se nám bude dobře spát. Měla by být zařízená tak, aby navozovala pocit klidu a relaxace. Je důležité, abychom si sami našli rovnováhu mezi tím, jaká ložnice by měla být a jakou ji chceme nebo potřebujeme my. Důležitý je náš osobní pocit.

 

Jak zdravě spát?

Zdravý spánek je jedna z nejdůležitějších životních potřeb. Pokud se chceme cítit co nejlépe, musíme se dobře vyspat. Jak se tedy naučit zdravě spát?

 

Výběr postele

Základním prvkem pro zdravý spánek je vhodná postel. Sortiment v této oblasti je velmi široký a můžeme se v něm špatně orientovat. Proto je dobré povědět si několik slov, podle čeho ideální postel vybírat. Výrobci dodávají na trh nepřeberné množství různých typů postelí. Mohou být vyrobené z masivního dřeva nebo lamina, čalouněné, sklopné a další. Je jen na nás, jaké lůžko si z nabídky vybereme.