Jak si zařidit ložnici

Ložnice by měla být místo, kde se nám bude dobře spát. Měla by být zařízená tak, aby navozovala pocit klidu a relaxace. Je důležité, abychom si sami našli rovnováhu mezi tím, jaká ložnice by měla být a jakou ji chceme nebo potřebujeme my. Důležitý je náš osobní pocit.

Všeobecná doporučení

Píše se mnoho rad, jak má ložnice být zařízená, v jaké části má být postel, že tam nemají být skříně a elektronika. Ale pokud chceme např. pracovnu v ložnici a bude nám tam vyhovovat, tak si ji tam vytvořme. Díváme-li se rádi na televizi z postele, s klidným svědomím si ji do ložnice nainstalujeme.

Také výběr podlahy je důležitý. Odborníci radí použití podlahy – ať už plovoucí, dřevěné nebo PVC. Ale pokud chodíme nejraději bosí, tak si pořídíme celoplošný koberec.

Doporučuje se ložnici na noc zatemňovat. Pokud se ale rádi probouzíme do světla, tak si žádné zatemňovací prvky pořizovat nemusíme.

Harmonie v ložnici

Pokusme se skloubit vše v místnosti tak, aby nebyla rušivá, aby v ní všechno bylo v jakési harmonii. Můžeme toho docílit například sladěním barev, použitím textilních doplňků, vhodným paravánem nebo oddělením závěsem či roletou. I velká skříň může být ozdobou ložnice.

Aby ložnice působila vzdušně a prostorně, je vhodné místnost vymalovat světlým odstínem neutrální barvy. Poté ji můžeme doplnit dalšími barvami podle naší obliby a s měnícím se vkusem tyto doplňky jednoduše obměňovat.

Abychom se ve své ložnici cítili dobře, je zkrátka třeba si ji zařídit podle svého vlastního vkusu a tak, aby vyhovovala právě nám.