Matrace studená pěna

Matrace ze studené pěny je vyráběna za studena a s přítomností vody. Získává tím vyšší hustotu a větší póry. Touto technologií výroby se tzv. HR pěna liší od matrace z polyuretanové pěny.

Matrace ze studené pěny oproti polyuretanovým matracím poskytuje vyšší prodyšnost a lépe odvádí vlhkost. Tím omezuje výskyt roztočů a snižuje riziko alergií.

Svými vlastnostmi je matrace ze studené pěny srovnatelná s matracemi z latexu. Je velice pružná, dokáže zabezpečit správnou podporu těla v každé poloze a napomáhá regeneraci zad, plotének a kloubů během spánku. Má dlouhou životnost. To je jeden z důvodů, proč matrace vybírat i jinak, než jen podle ceny.

Tzv. sendvičové matrace se vyznačují vrstvením několika různých pěnových desek. Často se pro zvýšení tuhosti a odolnosti matrace používá jádro z pojené polyuretanové pěny.

Další vlastnosti dodává profilování vrchní vrstvy matrace, nebo jen jejích částí – zón. Zónami se zaručuje ještě lepší podpora lidského těla. Komfortnější matrace mají vyšší počet zón, které poskytují individuální oporu hlavně oblasti hlavy, ramen, trupu, boků a nohou.

Někteří výrobci vyrábí speciální matrace ze studené pěny pro osoby upoutané na lůžko, které snižují riziko proleženin. Dosahují toho tzv. antidekubitním prořezem matrace a doplňují matraci o potah zhotovený z omyvatelné vodonepropustné tkaniny. Tím je matrace více než vhodná do nemocnic.

  • střední životnost
  • výborná elastická přizpůsobivost
  • výborná prodyšnost
  • cena cca 2300 – 3800 Kč za základní matraci 90x200 cm

Neváhejte nás kontaktovat! Máte dotazy nebo zájem o pomoc s výběrem matrace?
Neváhejte nás kontaktovat na emailu info@matrace-srovnani.cz.

Prohlédněte si aktuální nabídku v sekci matrace studená pěna Prohlédněte si aktuální nabídku v sekci matrace studená pěna.