Matrace líná pěna

Až neuvěřitelné vlastnosti má matrace z líné pěny. Líná pěna je vyráběna spojením PUR a HR pěny a příměsi viskózních látek, které reagují na teplotu těla. Označuje se mnoha přívlastky: pěna s paměťovým efektem, termoaktivní hmota, viskoelastická pěna, lazyfoam… a spoustou dalších.

Původně byla matrace z líné pěny vyvinuta pro potřeby NASA, aby omezila negativní vliv dlouhého pobytu v omezeném prostoru a zmírnila tíhu jedince vzniklou při startu a přistání. Tento komfortní materiál má totiž otevřenou buněčnou strukturu, čímž redukuje tlak na lidské tělo.

Matrace z líné pěny reaguje na teplotu. Působením tepla měkne a jakmile se začne ochlazovat, pomalu se vrací do původního tvaru. To vše při zachování dlouhodobé životnosti, aniž by matrace měnila trvale svůj tvar, nebo prokazovala stárnutí jinak.

Při  spánku  na matraci z líné  pěny  dochází  k  rovnoměrnému  rozložení váhy a snižování zpětného tlaku, který působí na organismus. Díky tomu se uvolní svaly a zlepší se kvalita spánku, protože tělo tak dokáže lépe relaxovat.

Matrace z líné pěny svými vlastnostmi zabraňuje vzniku proleženin u osob trvale upoutaných na lůžko. Pro zvýšení efektu se někdy používá antidekubitní prořez.

Díky rysům matrace z líné pěny se stává nejkomfortnější a nejmodernější matrací v dnešní době.

  • dlouhá životnost
  • vynikající elastická přizpůsobivost
  • výborná prodyšnost
  • unikátní technologie materiálu
  • vysoký komfort spánku
  • cena cca 3500 – 6800 Kč za základní matraci 90x200 cm

Neváhejte nás kontaktovat! Máte dotazy nebo zájem o pomoc s výběrem matrace?
Neváhejte nás kontaktovat na emailu info@matrace-srovnani.cz.

Prohlédněte si aktuální nabídku v sekci matrace líná pěna Prohlédněte si aktuální nabídku v sekci matrace líná pěna.