Matrace latexové

Latexová pěna, ze které se latexové matrace vyrábějí, je komfortní materiál z přírodního kaučuku. Je také možné ho vyrábět synteticky. Je odléván do forem a zajišťuje tak stejné vlastnosti latexové matrace na celé ploše.

Latex patří mezi tzv. elastomery, což jsou materiály se schopností se účinkem vnější síly výrazně deformovat a pak znovu zaujmout původní tvar. Latexové matrace se také vyznačují svou bodovou elasticitou - stlačí se pouze v místě největšího tlaku, ale ostatní plocha není tímto tlakem ovlivněna.

Perforací latexové matrace se rozdělují jednotlivé zóny matrace na různou tvrdost. Matrace tak vytvoří správnou oporu lidskému tělu, a to především v oblasti hlavy, ramen, trupu, boků a nohou.

Latexová matrace má tedy výborné ortopedické vlastnosti. Přizpůsobí se ležícímu člověku, stejně jako matrace ze studené pěny a jsou při ležení velmi příjemné.

I po mnoha letech užívání je latexová matrace tvarově stálá. Nedochází k proležení matrace, ani jiným známkám stárnutí. Má dlouhou životnost. Latexová matrace má antibakteriální vlastnosti, je zdravotně nezávadná a odolná proti plísním. Díky své pórovitosti dobře odvádí vlhkost. Pro tyto své vlastnosti se latexová matrace hodí mimo jiné i pro osoby trpící alergií.

  • dlouhá životnost
  • výborná elastická přizpůsobivost
  • výborná prodyšnost
  • vhodná pro alergiky
  • cena cca 4000 – 5000 Kč za základní matraci 90x200 cm

Neváhejte nás kontaktovat! Máte dotazy nebo zájem o pomoc s výběrem matrace?
Neváhejte nás kontaktovat na emailu info@matrace-srovnani.cz.

Prohlédněte si aktuální nabídku v sekci matrace latexové Prohlédněte si aktuální nabídku v sekci matrace latexové.